پرسش های متداول

پرسش های متداول

پرسش های متداول

ورق فومیزه چیست؟

کابینت روشویی جدیدترین محصول در بخش کابینت pvc می باشد. این مدل از کابینت ها با دارا بودن قابلیت های همچون ضد آب بودن و عدم جذب رطوبت؛ بهترین گزینه برای استفاده در حمام و سرویس های بهداشتی خانگی و عمومی هستند. از دیگر ویژگی های این کابینت ها؛ قابلیت پیاده سازی هر نوع طرح جدید به سلیقه مشتری می‌باشد. مشتریان و کابینت سازان می‌توانند براحتی مدل مدنظر کابینت روشویی خود را ایجاد یا طراحی کنند، یا از طراحان شرکت کاراکابین بخواهند که مدل شخصی خود را بروی آن اعمال کنند؛ پس از آن کاراکابین با توجه به سفارش مشتری مدل جدید را در رنگ بندی های مختلف به مشتری ارائه خواهد داد.

ورق PVC

این محصول بدلیل مقاومت به رطوبت و آب و طول عمر بالا در نواحی دارای رطوبت و یا محلهائی که در ارتباط مستقیم با آب می باشند کاربرد ویژه ای دارد. ورق پی وی سی  همانند چوب و ام دی اف می‌تواند بریده شود، چسبانده شود و همچنین قابلیت میخ­‌خوری بدون شکاف برداشتن دارد. بنابراین به راحتی توسط نجارها یا کابینت سازان قابل مصرف است. علاوه بر این­ ها فشار روز­ افزون برای حفاظت از جنگل­ ها و جلوگیری از قطع درختان و با بالا رفتن قیمت چوب و همچنین تمایل به استفاده از محصول با دوام و بدون نیاز به نگهداری و حفاظت باعث مقبولیت بیشتر این محصول و کاربرد آن به جای چوب شده است. ورقهای فومیزه پی وی سی  در انواع مختلف چند لایه ( کو اکستروژن)، تک لایه (Semi foam board و Free foam board ) قابل تولید می باشد که هرکدام با توجه به مصارف و کاربرد مورد نظر قابل ارائه می باشد و با توجه به نکات ذیل ورقهای فوم پی وی سی چند لایه ( تولید با استفاده از سیستم کو – اکستروژن) دارای فن آوری پیشرفته، انعطاف پذیر، به صرفه و کاربری وسیع دارد.

یراق آلات

یراق آلات همان ابزار و وسایل و سایر خرده ریزهای مربوط به سیستم های مختلف می باشد. یراق آلات آشپزخانه شامل کلیه ابزاری می باشد که برای نصب، راه اندازی و نگهداری تجهیزات و لوازم آشپزخانه به کار می رود. این یراق آلات شامل آبچک ها، آویزی ها، سبد بار، سوپری ها، جک های بلوم، جک های چینی، دستگیره ۳A ، دستگیره آترک، دستگیره بهسازان، دستگیره بورسا، قلاب ها، ریل بلوم، ریل سه تکه، ریل سفید، ریل های کمدی، اتصالات قرنیز و جلوصفحه، سپری و بغل صفحه و پشت گازی، قرنیز ها، قفل و مگنت و کشو پروانه، لولا بلوم، لولا شیشه، لولا کنج توکار، لولا گازور ساده، لولا گازور آرام بند، لوله ها، جالوله ها، پایه های کابینت و میز و شیشه، پیچ های MDF و فیکس و دستگیره، تیغ اره و کاتر، میخ و منگنه، چسب ۱۲۳ ، چسب آکواریوم، چسب پاتکس و چوب و شیشه ای و یراق آلات نصب شامل آتاژورها، خار طبقه و بست شیشه، سری پیچ گوشتی، مترها، مته ها، گونیاها، می باشد.

دانسیته ورق

یکی از معیارهای مهم در صنعت ساخت ورق های فومیزه و PVC استفاده از واژه دانسیته می باشد. حال دانسیته چیست؟ برای پاسخگویی بهتر به این سوال باید نگاهی به مفاهیم فیزیک داشته باشیم تا مفهوم این اصطلاع در صنعت PVC برای شما مشخص شود. دانسیته (Density) یا جرم مخصوص عبارت است از نسبت جرم به واحد حجم یک جسم. دانسیته کمیتی دارای واحد است و برای بدست آوردن مقدار باید حجم و جرم جسم موردنظر را داشته باشیم. دانسیته مایعات و جامدات در شیرایط معمول مستقل از فشار است ولی با تغییر دما تغییر می کندبطور مثال دما بر دانسیته آب تاثیرگذار است این تغییرات بسیار اندک است ولی هرچه دما بیش تر باشد، دانسیته آب کم تر می شود زیرا آب با افزایش دما بیش تر به فاز گازی نزدیک تر می شود، فضای بین اجزای آن رفته رفته با افزایش دما بیش تر شده و بنابراین دانسیته آن کم تر خواهد بود. در یک تعریف دیگر می توان گفت فضای بین اجزای تشکیل دهنده یک جسم احتیاج به یک معیار برای اندازه گیری دارد که این معیار توسط دانسیته بررسی می شود.

کابینت روشویی

کابینت های روشویی؛فول ست ها به دلیل قرارگیری در محیط های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی و حمام عمدتا از PVC ساخته می شوند. ورق های PVC علاوه بر مقاوت در مقابل رطوبت به دلیل اینکه در مقابل نفوذ آب نیز مقاومت اند، محیط بهداشتی تری نسبت به چوب برای رشد میکروب ها و باکتری ها دارند. الگو و ابعاد و فرم سنگ روشویی است. که این سنگ ها نیز بر اساس مدلهای مختلف ساخت شرکت های متفاوت دارای تنوع می باشد و یکسان نمی باشند.

ورق های رنگی

با تولید ورق فوم پی وی سی در رنگ های مختلف، مصرف کنندگان از رنگ آمیزی بی نیاز شده اند. استفاده از ورق های رنگی، مشکلات و عیوب ناشی از رنگ آمیزی را مرتفع ساخته و با ایجاد سهولت در انجام کارها نیازمند صرف وقت، انرژی و هزینه ی کمتری برای ساخت قطعات خود خواهید بود. رنگ مورد استفاده در فرمولاسیون ساخت که از بهترین تولید کنندگان رنگ پی وی سی تهیه می شود، مقاوم به اشعه  UV نور آفتاب بوده و به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد.

ورق فوم پی وی سی سه لایه

از اواسط دهه ی 90 میلادی، تولید صنعتی ورق فومیزه ی پی وی سی آغاز شد. دارا بودن خواصی همچون مقاومت در برابر نور خورشید و ضد آب بودن این محصول را از محصولات مشابه نظیر ام دی اف و نئوپان متمایز ساخت و همین امر موجب استقبال فراوان مصرف کنندگان گردید. امروزه این محصول در مکانهای مختلفی از آشپزخانه  تا کشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد. با گذشت زمان نوع کاملتری از ورق های فومیزه پی وی سی وارد بازار شد که ورق فوم پی وی سی سه لایه نام گرفت. ورق فوم پی وی سی سه لایه به فومی اطلاق می شود که سطوح بیرونی آن از پی وی سی سخت تشکیل شده  و به موجب آن دارای خواص فیزیکی و مکانیکی بهتر و ظاهر زیباتری در مقایسه با ورق های فومیزه تک لایه می باشد.

ابزار مناسب برای کار با ورق های پی وی سی

ورق فومیزه پی وی سی از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی بسیار شبیه به چوب و ام دی اف بوده و به راحتی با دستگاه های معمول در صنایع چوب و نجاری قابل برشکاری، سوراخ کاری و ابزار خوری می باشد. جهت اتصال قطعات هم می توان از پیچ، اتصالات و یراق آلات معمول در صنعت ام دی اف استفاده کرد. برای کسب نتیجه بهتر توصیه می شود در برشکاری از تیغه های دندانه ریز با سرعت بالا و برای سوراخ کاری از مته های معمولی با زاویه راس 110 – 80 درجه استفاده کنید. به دلیل پلاستیکی بودن این ورق ها از کاربرد آن در دماهای بالای 70 درجه سانتی گراد بایستی خودداری کرد.

 

،پرسش های متداول،پرسش های عمومی، سوالات کلی، پخش راهنمایی سایت، پرس و پاسخ، پرسش از شما پاسخ از ما

به اشتراک بگذارید: