ورق پی وی سی

  • پلی وینیل کلراید معروف به  pvc از خانواده پلاستیک‌ها و از محصولات پتروشیمی است که در سال ۱۸۳۵ میلادی به‌ وسیله هنری ویکتور رگنالتکه کشف شد وامروزه استفاده از آن در زمینه های مختلف به طور روز افزون در حال گسترش است.

ورق-پی-وی-سی-تاپکو-درجه-یک-و-نیم

ورق پی وی سی نرم (pvc)  به شکل شیت (sheet) ورق در ضخامت های 3،6،8،10،12،14،16،18 و 20 میلیمتری که در صنایع مختلف از جمله دکوراسیون داخلی ،پارتیشن، رختکن های استخر، کابینت روشویی و فول ست‌های حمام و دستشویی و به طور کلی محیط‌های دارای رطوبت بالا به دلیل مقاومت  pvc  (ورقهای فومیزه) در مقابل رطوبت  بسیار رایج شده است.

در حال حاضر کارخانجات متعددی در ایران اقدام به تولید ورقهای pvc  نموده اند. که می‌توان از بین آنها به شرکتهای زیر اشاره کرد:

1.شرکت شیما مهر پارسیان قم که تولید کننده ورق‌های فومیزه می‌باشد نام برد.(لازم به ذکر است محصولات این شرکت اشتباها با نام ورق pvc کاشان در بازار شناخته شده است) محصولات شرکت شیما مهر پارسیان(تاپکو) که با نام تجاری ورق pvc تاپکو عرضه میگردد.(ورق pvc با نام ورق فومیزه نیز شناخته می شود) تولیدات پی وی سی این شرکت ازنظر کیفی در بالاترین سطح در بین کارخانجات داخلی قرار دارد لذا شرکت تاپکو موفق شده محصولات خود را به سایر کشورها از جمله عراق صادر نماید. شرکت کاراکابین نمایندگی تاپکو رادارد و انواع تولیدات این کارخانه را در درجه بندی های مختلف توزیع می نماید.

ورق-پی-وی-سی-MAT-سوپر

 

2.گروه صنعتی متینMAT: گروه صنعتی متین در واقع وارد کننده ورقهای پی وی سی MAT از کشور چین می باشد. ورق پی وی سی MAT دارای کیفیت  و دانسیته (تراکم) بالا و سطح براق است. تولیدات شرکت ورق مت در بسته‌بندی سه تایی داخل کارتن عرضه می‌گردد. درجه بندی این ورقهای فومیزه در دو نوع سوپر و درجه یک موجود می‌باشد. مجموعه کاراکابین نماینده شرکت MAT در غرب کشور می باشد و عرضه ورقهای پی وی سی ونیز گلهای pvc وپایه‌های مبلی و پایه سلطنتی  abs و همین‌طور ورقهای امباس )فومیزه طرح برجسته) برعهده دارد.

3.شرکت احسان کار اصفهان: از تولید کنندگان مطرح ورق pvc در شهر اصفهان که کیفیت محصولات این شرکت در رده بندی خوب قرار می‌گیرد.

دیگر شرکت‌های تولید کننده ورق پی وی سی به اجمال:

4.شرکت ورق ساپنل

5.شرکت ورق نیکان پلاست

6.شرکت پی وی کو

7.شرکت ورق صنایع

8.شرکت ورق رادبرد

9.شرکت ورق آوند

10.شرکت ورق ساوه

11.شرکت ورق کاشان

شرکت‌های معرفی شده در بالا، بخشی از شرکت‌های تولید کننده ورق‌های  PVC است که به معرفی بخشی از این شرکت ها پرداخته شد.

 

به اشتراک بگذارید: