سوالات متداول نصب ورق PVC

ورق تاپکو , ورق pvc

چگونه محصولات پی وی سی را تمیز کنیم؟

اکثر آلودگی ها را می توان با مواد شوینده ملایم و آب از روی سازه های پی وی سی و صفحه های فوم برطرف نمود. میتوانید برای برطرف کردن لکه‌های سرسخت تر از شوینده های ملایم لوازم خانگی و چربی زداها مانند پاک کننده ی کلرکس یا کلرکس مربوط به وسایل خارج از منزل، الکل یا برس نرم با سفید کننده استفاده کنید.

چگونه صفحه ی فوم پی وی سی و سازه های پی وی سی را رنگ کنیم؟

محصولات پی وی سی (صفحه ی فوم پی وی سی و سازه ها) نیاز به رنگ کاری برای مراقبت ندارند. اما اگر می خواهید طبق سلیقه خود آنها را رنگ کنید این دستورالعمل های مهم را پیروی کنید:

  1. صفحه ی زینتی یا سازه مانند هر سطح دیگری به هنگام رنگ کاری باید تمیز، خشک و عاری از گچ، گریس، روغن، خاک و قارچ یا کپک باشد.
  2. از رنگ 100% لاتکس اکرلیک با LVR (مقدار انعکاس نور) 55 واحد یا بیشتر استفاده کنید. ( به طور کلی هرچه LRV بالاتر باشد، رنگ روشن تر است.LRV هر رنگ به کار گرفته شده باید در نمودار رنگ فروشنده ذکر شود.)
  3. برای رنگ های با LVR 54 یا پایین تر باید از رنگ هایی استفادع کنید که به طور خاص برای کاربرد روی پی وی سی ایجاد شده اند.
  4. در تمام شرایط توصیه های تولید کننده رنگ برای استفاده و عملکرد رنگ را دنبال کنید.
  5. با توجه به زمان طولانی خشک شدن رنگ به کار گرفته شده بر روی صفحه ی زینتی یا سازه متخلخل، توصیه می کنیم که ابتدا محصولات پی وی سی را نصب و سپس آنها را رنگ کنید. مگر اینکه صفحه ی زینتی و یا سازه طی یک کار تخصصی پیش از پرداخت رنگ شده و کاملا خشک شده باشند.
  6. از به کار گرقتن رنگ های تیره خود داری کنید ( که می تواند منجر به انبساط محصول به دلیل افزایش گرما شود)، که سبب الغاء گارانتی پتن می شود.
  7. از لکه شدن، رنگ های روغن/آلکید و بتونه یا رنگ های بر پایه ی وینیل خود داری کنید.

پی وی سی تا چه میزان انقباض و انبساط می یابد؟

پی وی سی متخلخل ممکن است به سبب تغییرات دما انبساط یا انقباض پیدا کند. شما باید به هنگام بستن صفحه ی فوم پی وی سی یا سازه های پی وی سی امکان این عمل را اجازه دهید. شما می توانید با رعایت روش های مناسب چفت و بست در تمام طول صفحه ی زینتی، حرکت صفحه ی زینتی پی وی سی را به حداقل برسانید. پی وی سی اگر باز و بدون مانع باشد تقریبا 1.25cm(1/2”) در هر 548.6cm(18”) طول با تغییر 50 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) در دما انقباض و انبساط می یابد. اما وقتی که به طور مناسبی چفت و بست شود انقباض و انبساط تقریبا به 50cm(1.5”) در هر 548.6cm(18”) طول با تغییر 50 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) در دما کاهش پیدا می کند.

برای پر کردن سوراخ های میخ از چه چیزی استفاده کنم؟

هر محصولی که اکریلیک یا بر پایه ی اورتان باشد با صفحه ی فوم و سازه های پی وی سی پتن جور است. برای این کار مواد پرکننده ی متعارف، درز گیرها و بتونه های نوع بیرونی همراه با دی اکسید تیتانیوم اثربخش هستند. اگر تصمیم به رنگ کردن محصول ندارید دقت کنید از مواد پرکننده ای استفاده کنید که با رنگ سفید محصول مطابقت داشته باشند.

چگونه محصولات پی وی سی را ببندیم؟

برای صفحه های فوم بلندتر یا سازه های پی وی سی از یک سر شروع کنید و تا سر دیگر به جلو بروید یا از وسط شروع کرده و به دو سر پیش بروید. چفت و بست را هرگز از دو طرف به سمت وسط انجام ندهید، چرا که می تواند موجب ایجاد فشار و مشکلات برای انبساط شود. بستن را از فاصله ی 40 cm(16”) در امتداد طول آغاز کنید و برای جلوگیری از ایجاد شکاف میخ ها وپیچ ها را حداقل با فاصله ی 0.8cm(5/16”) از هر دو سمت ببندید. نوک بست ها واتصالات باید با سطح صفحه ی زینتی تراز و یا کمی فاصله دار باشند و نباید از 1.9cm از هر دو سر صفحه نزدیک تر باشند.

چگونه اتصالات و شکاف ها را درزگیری کنیم؟

برای جلوگیری از انفصال در اتصالات هر گونه صفحه ی فوم یا سازه ی پی وی سی، تمام اتصالات (چه لب به لب وچه با فاصله) را با درزگیر اورتان اکریلیک (که میزان انبساط و انقباضی مانند محصول دارد) پر کنید. وقتی که اتصالات لب به لب را پر می کنید، درزگیر را تنها به یک سر اتصال لب به لب و تنها به نیمه ی جلویی بزنید تا درزگیر بتواند به سمت دیگر اتصال انبساط پیدا کند. از اتصال خوب درزگیر با دوسر اتصال اطمینان حاصل کنید. نواحی نامرتب را به طرز معمول با درزگیر اضافه و ابزار اصلاح کنید.

چرا باید در حین برخی از نصب ها شکافی را باقی بگذاریم؟ورق تاپکو , ورق pvc

مقدار شکاف مورد نیاز به فاکتورهای متعددی بستگی دارد; طول قطعه ای (قطعه ی صفحه ی فوم یا سازه های پی وی سی) که در حال نصب شدن است، طیف کلی دمایی که در طول سال تحمل می کند، قرار گرفتن در معرض خورشید و دما در زمان نصب. وقتی که قطعات طولانی تر را در هوای سرد(25 تا 55 درجهF) نصب می کنید، فاصله ای در حدود 1/8 در هر 12’ طول بگذارید. (برای قطعات کوتاه تر فاصله می تواند کمتر باشد). در آب و هوای گرمتر (75 درجه F یا بیشتر) به دلیل گرم بودن محصول هنگام نصب، فاصله ای را جا نگذارید.

چگونه تکه ها را به هم وصل کنم؟

از صاف و تمیز بودن سطوحی که قرار است چسب بخورند اطمینان حاصل کنید. از چسب بررای سطوح خارجی، سازگار با پی وی سی، مبتنی بر/بر پایه اورتان استفاده کنید. برای زیر لیه های پی وی سی از سیمان gutter پی وی سی استفاده کنید. توجه داشته باشید که سیمان gutter پی وی سی بر اثر گذشت زمان در فضای باز به رنگ زرد متمایل می شود پس برای کاربردهای قابل رویت مناسب نیست. از به کارگیری چسب های بر پایه ی سیلیکون بپرهیزید. توصیه می شود که برای نگه داشتن محصول در جای خود طی زمان خشک شدن چسب از گیره و یا دیگر چفت و بست های فنی استفاده کنید. برای تمام چسب ها از توصیه های سازنده آن چسب پیروی کنید. اتصال به سطوح دیگر: صفحه ی فوم پی وی سی تاپکو و سازه های پی وی سی همچنین می توانند به زیر لایه های مختلفی متصل شوند. ترکیبات خاص زیرلایه ها نیازمند چسب های خاصی نیز هستند: سیمان اتصال، اپوکسی، چسب های مبتنی بر پلاستیک یا چسب های مبتنی بر اورتان. از مناسب بودن سیمان به کار برده شده برای هر زیر لایه اطمینان حاصل کنید. همیشه از دستورالعمل های سازنده چسب پیروی کنید و پیش از استفاده از آن برای نصب، چسبیدن اتصال را بر روی یک قطعه ی آزمایشی امتحان کنید.

چگونه فرز کاری کنیم؟

برای لبه های تمیز و صاف از تیغه/سرمته کاربید بر روی ماشین فرزکاری استفاده کنید. برای سازه های پی وی سی بیشتر با ما تماس بگیرید.

چگونه مته کاری کنیم؟

شما می توانید صفحه ی فوم پی وی سی و سازه های پی وی سی پتن را با تیغه های متعارف نجاری مته کاری کنید. از تیغه های ساخته شده برای پی وی سی سخت استفاده نکنید. از ایجاد حرارت بر اثر اصطکاک بیش از حد خودداری کنید و تراشه های سوراخ مته کاری شده را هر بار بردارید.

چگونه برش دهیم؟

صفحه ی فوم پی وی سی و سازه های پی وی سی را می توان با استفاده از ابزار قدرتی متعارف نجاری برش داد. برای نتیجه گیری بهتر تیغه ها را تیز نگه دارید. اگر در حین برش دادن گیره و بست می زنید برای جلوگیری  از ماندن اثر آن از بلوک استفاده کنید. اگر از تیغه های اره طراحی شده برای چوب یا پلاستیک استفاده کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

به اشتراک بگذارید: