دستگیره کابینت آشپزخانه شکل‌های مختلفی دارند و هر کدام از آنها در جهت‌های متنوعی باز می‌شوند؛ بنابراین امکان استفاده از انواع دستگیره‌ها در آنها وجود دارد. انتخاب دستگیره کابینت کار نسبتاً مشکلی است و معمولاً صاحبخانه‌ها آن را به طراحان دکوراسیون واگذار می‌کنند. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند که در این کار به صورت سلیقه‌ای عمل کنند و انتخاب دستگیره را با توجه به دیدگاه خود از طراحی دکوراسیون آشپزخانه انجام دهند. از طرف دیگرکابینت آشپزخانه در رنگ بندی و چینش متفاوتی اجرایی می‌شود و این بدین معنی است که رنگ وجنس دستگیره کابینت آشپزخانه نیز اهمیت دارد و باید مورد نظر قرار گیرد.

یراق الات کابینتدستگیره کابینت آشپزخانه انواع مختلفی دارد، از مواد اولیه متفاوتی ساخته می‌شوند، و رنگ و جلای مختلفی برای آنها در نظر گرفته می‌شود. از طرفی سازندگان دستگیره‌ها تلاش می‌کنند که هر بار طرح‌های جدید ارائه دهند که با دکوراسیون سنتی ومدرن همخوانی داشته باشد. بنابراین هنگام انتخاب دستگیره برای کابینت با چند سؤال مهم مواجه می‌شوید: چه رنگی؟ چه جنسی؟ چه طرحی؟ و چه اندازه‌ای؟ پاسخ دادن به این سؤالات بدین معنی است که شما دستگیره را با توجه به نیاز کابینت آشپزخانه انتخاب کرده‌اید و نیازی به تعویض آن در سال‌های بعد نخواهید داشت.

با توجه به گستردگی انواع دستگیره کابینت آشپزخانه، در این مطلب به معرفی انواع مختلفی از آنها خواهیم پرداخت و ویژگی‌های آنها را ذکر خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

 

دستگیره کابینت آشپزخانه توپی

دستگیره کابینت آشپزخانه توپی رایج‌ترین دستگیره‌ها هستند که در اندازه‌های بزرگ وکوچک به کابینت وصل می‌شوند. این دستگیره‌ها معمولاً از جنس لاستیک یا استیل ساخته می‌شوند و با استفاده از یک پیچ به قسمت جلویی کابینت وصل می‌شوند. دستگیره‌های توپی بسیار خوش دست هستند و معمولاً دچار شکستگی نمی‌شوند. کسانی که دوست دارند سطح کابینت آنها صاف و یکپارچه به نظر برسد، می‌توانند از اندازه‌های کوچک این دستگیره-ها استفاده کنند. تمرکز فشار در این دستگیره‌های بسیار خوب بوده و معمولاً نزدیک به قفل کابینت آشپزخانه نصب می‌شوند.

دستگیره کابینتالبته دستگیره کابینت آشپزخانه توپی در سایزهای بزرگ نیز ساخته می‌شوند که کار با آنها بسیار راحت است. در این صورت معمولاً از دستگیره‌هایی استفاده می‌شود که رنگ آنها با رنگ کابینت آشپزخانه همخوانی داشته باشد. دستگیره‌های کریستال توپی انتخاب خوبی برای این مورد هستند.

 

دستگیره‌های میله‌ای ثابت

دستگیره کابینت آشپزخانه میله‌ای به مانند یک میله ثابت هستند که از دومحور به درب کابینت متصل می‌شوند. این دستگیره‌ها عموا از جنس فلز مانند استیل یا فولاد با پوشش کروم هستند و که وزن چندانی ندارند. این دستگیره‌ها در انواع و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و انتخاب آنها به رنگ کابینت و طراحی آنها بستگی دارد. کسانی که طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود را به صورت مدرن انتخاب می‌کنند معمولاً از نوع ساده دستگیره‌های میله‌ای استفاده می‌کنند و رنگ آنها را از نوع کروم براق، سیلور مات یا استیل انتخاب می‌کنند.

برخی از طراحان دستگیره کابینت آشپزخانه سعی می‌کنند که تنوع بیشتری به دستگیره‌های میله‌ای ببخشند و در ساخت آنها از الگوهای مختلفی استفاده می‌کنند. این الگوها برای برخی از دکوراسیون‌های خاص مناسب هستند و اتفاقاً با استقبال خوبی مواجه می‌شوند. اگر از طراحی کابینت مدرن استفاده می‌کنید توصیه ما این است که از دستگیره میله‌ای ساده بهره ببرید، اما اگر کابینت آشپزخانه کلاسیک را ترجی حمی‌دهید، دستگیره‌های طرح‌دار انتخاب خوبی هستند.

دستگیره دراگون (طلائی)

دستگیره دراگون (طلائی)

دستگیره‌های فنجانی

دستگیره کابینت آشپزخانه فنجانی نوعی دیگر از دستگیره‌های کلاسیک است که با استفاده از مواد جدید و الگوهای طراحی جدید، استفاده از آن مجدداً شروع شده است. دستگیره‌های فنجانی به حالت یک روپوش بر روی قسمت بیرونی کابینت نصب می‌شود و یک فضای بسته به کمک کابینت ایجاد می‌کند. کار با این دستگیره‌ها آسان است و با توجه به اندازه آنها می‌توان از انگشت یا دست برای باز کردن کابینت استفاده کرد. دستگیره‌های فنجانی در دومدل ساده و طرح‌دار ساخته می‌شوند و نوع ساده آن به راحتی نظافت می‌شود و طرفداران بسیاری دارد.

دستگیره کابینت آشپزخانه فنجانی طرح‌دار نیز طرفدارن خاص خود را دارد و کسانی که از الگوی دکوراسیون شلوغ خوششان می‌آید می‌توانند از این دستگیره‌ها استفاده کنند. معمولاً دستگیره‌های فنجانی از جنس فلز ساخته می‌شوند و رنگی نقره‌ای دارند.

دستگیره سلطنتی مدل کلون

دستگیره سلطنتی مدل کلون

دستگیره کابینت آشپزخانه متحرک

دستگیره کابینت آشپزخانه متحرک از دو قسمت متصل به هم تشکیل شده است که دستگیرهمی‌تواند به راحتی حرکت کند و در هنگام عدم استفاده بر روی کابینت بخوابد. این دستگیره‌ها به دلیل طراحی خاص خود و همچنین خوابیده بودن آنها طرفداران بسیاری دارد. دستگیره متحرک بهکمک یک صفحه فلزی به کابینت متصل می‌شود و فقط دسته آن حرکت می‌کند. معمولاً این دستگیره‌ها از جنس فلز هستند، اگرچه نمونه‌های چینی آنها نیز ساخته شده است. متحرک بودن این دستگیره آشپزخانه زمینه را برای ایجاد تنوع بیشتر در دستگیره فراهم آورده است و امکان استفاده از آن در طراحی کلاسیک ومدرن وجود دارد.

دستگیره کابینت سلطنتی

دستگیره کابینت سلطنتی

دستگیره‌های چرمی

شاید استفاده از دستگیره کابینت آشپزخانه چرمی چندان رواج نداشته باشد، اما امروزه برخی از طراحان دکوراسیون تصمیم گرفته‌اند که خلاقیت در این بخش را بالا ببرند و به سراغ موادی بروند که در طراحی کابینت آشپزخانه نیز کاربرد داشته باشد. امروزه الگوهای چرمی در کابینت‌ها به یک طرح پرکاربرد تبدیل شده است و همین موضوع باعث شده است که دستگیره کابینت آشپزخانه چرمی نیز رواج پیدا کند. این دستگیره‌های جلوه خاصی دارند ونمای زیبایی ایجاد می‌کنند. استفاده از دستگیره کابینت آشپزخانه چرمی در ایجاد دکوراسیون سنتی ایده بسیار خوبی است که می‌تواند جذابیت یک آشپزخانه را بیشتر می‌کند.

دستگیره کابینت سلطنتی

دستگیره کابینت

اگرچه نمی‌توان دستگیره کابینت آشپزخانه را به همین چند مورد محدود کرد، اما اکثر دستگیره‌هایی که در بازار وجود دارد در زیر دسته همین دستگیره‌ها قرار می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت محصولات با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید. مشخصات انواع دستگیره درب را می‌توانید از وبسایت ما دریافت کنید.

 

منبع مقاله: وبسایت به تام

به اشتراک بگذارید: