برش و نصب قطعات PVC

بررسی اجمالی

از خراش دادن و رنگ آمیزی قطعات پلاستیکی خسته شده اید؟ یا زمانی که متوجه شده اید کارهای شما از بین رفته ویا دیگر رنگ بروی خود نگه نمی دارند؟ حالا کافی است به عقب برگردید و به مزایای جایگزینی مواد قطعات خود با ملزومات PVC فکر کنید، اکنون نگرانی های شما به پایان خواهد رسید.

PVC در واقع یکی از مشتقات نزدیک لوله های پلاستیکی سفید است. قسمت Cellular فقط بدین معنی است که این ماده با یک میلیمتر از حباب های کوچک پر شده است تا مواد تولید شده ارزانتر و سبک تر باشند. اما PVC بر خلاف پلاستیک دارای مقاوت بالایی نسبت به نور خورشید و ضد آب بوده و همچنین بسیار برای کار مناسب است.

قطعات PVC درست مثل چوب خوب و بی عیب و نقص به نظر می رسد و تقریبا برای همیشه باقی می ماند! PVC غیرقابل نفوذ، مقاوم در برابر پوسیدگی، مقاوم در برابر حمله حشرات و از همه مهمتر مقاوم در برابر آب است. و این مهمترین مزیت و برتری این ماده است. PVC جایگزین بسیار مناسب برای چوب می باشد بخصوص در مناطقی که به شدت در معرض نفوذ آب قرار دارند.

در نصب پی وی سی سلولی با نصب چوب تقریبا هیچ تفاوتی وجود ندارد. در این مقاله ما به شما تکنیک های برش، پیوستن و اتصال این قطعات را نشان خواهیم داد. نگران مهارت خود نباشید چون به طور کل مهارت خاصی دراین باره مورد نیاز نیست. اگر قبلا میتوانستید برش و نصب را انجام دهید، بدون شک در این مورد هم با مشکلی مواجه نخواهید شد.

با توجه به قیمت مشابهی که با چوب می تواند داشته باشد از لحاظ کار و پرداخت روی وسایل بسیار تمیزتر و راحت تر می باشد. البته با توجه کارهای PVC دیگر قطعات از پیش ساخته این ماده نیز در دسترس هستند مانند تخته های شیار، شکل A ، لبه پر کن و شکل L که در برش و پرداخت همانند چوب می باشند.

برش با تیغه اره

برای برش PVC با دست می توان از ابزارهای کار با چوب نیز استفاده کرد. اما برای نتیجه بهتر فقط از تیغ اره استفاده کنید. نوع تیغه در این برش بسیار مهم هستند، هر چه تعداد دندانه تیغه ها بیشتر باشد لبه های برش نرم تر و بدون دندانه خواهد بود. ما توصیه میکنیم که از تیغه های ترکیبی استفاده کنید. شما براحتی میتوانید لبه های تزئینی یا شیارهای منظم ایجاد کنید.

لبه های بریده شده همانند چوب براحتی سابیده و سیقل نمیخورند. بنابراین در صورت امکان برش های خود را طوری قرار دهید که لبه های برش برای طاقچه ها و یا دیگر قسمت های پوشیده استفاده شود. و لبه های صاف را بروی کار قرار دهید مانند نمای بیرونی لبه ای پنجره. سیلندر پوششی همیشه ضروری نیست بخصوص اگر قصد دارید رنگ آمیزی کنید. اما در هر صورت لبه هایی که سمباده خوده اند میتوانند قابل مشاهده باشند مانند لبه پنجره یا در های ورودی.

از پیچ های فولادی ضد زنگ استفاده کنید

هنگامی که به سراغ اتصالات بدنه می آیید، سعی کنید این کار را بعد از تمیز کردن بدنه وینیل انجام دهید. پیچ های فولادی ضد زنگ با سرهای کوچک بهترین انتخاب هستند، زیرا انها هرگز خورده و زنگ شده نمی شوند.

 

هنگامی که به انتخاب اتصالات خود می آید، با استفاده از اتصال دهنده ها که تا زمانی که تمیز کردن وینیل را انجام ندهید، از بین نرود. پیچ های فولادی ضد زنگ با سر های کوچک کوچک، بهترین انتخاب هستند زیرا آنها هرگز corrode نمی شوند. شما همچنین می توانید از ناخن های گالوانیزه گرم استفاده کنید، اما ممکن است در طول زمان آنها را خرد کرده و لکه های تیز را از بین ببرند. اگر می خواهید یک پایان بی عیب و نقص باشد، پیچ ها را انتخاب کنید، آنها را کمی شمارش کنید، و سپس یک پرکننده بیرونی برای مخفی کردن سر پیچ استفاده کنید. در مناطقی که به طور کامل از آب محافظت می شود، مانند زیر سفالی، شما می توانید یک ناخن هوایی با اندازه 15 درجه ای با ناخن های گالوانیزه استفاده کنید و سوراخ ها را با سرامیک یا پرکننده قابل تمیز پر کنید.

پایان قسمت اول

به اشتراک بگذارید: