انواع کابینت , کابینت آشپزخانه , کابینت روشویی , کابینت های گلاس , روشویی کابینیتی فرآرا

کابینت هایی که این روزها طرفدار زیادی پیدا کرده است، از چه جنسی است و چه طرحی دارد؟

سابقا کابینت‌ها فلزی یا نئوپان با روکش پلاستیک بودند. امروزه این ساختار برای کابینت تقریبا منسوخ شده است. ما هم پیشنهاد می کنیم اگر آپارتمانی قدیمی خریده اید یا در خانه ای قدیمی با این نوع کابینت زندگی می کنید، حتما کابینتها را عوض کنید. این کار تاثیر بسیار زیادی در مدرن شدن دکوراسیون منزل شما دارد. همچنین مزایای زیادی دارند.

 

انواع کابینت هایی که امروز در بازار موجود است:

کابینت های MDF ترک و خارجی:

جتس MDF برای کابینت بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. انواع ترک و آلمانی MDF کیفیت بهتری نسبت به انواع ایرانی دارند و گرانتر هستند. در زیر یک نمونه از این کابینت ها را می بینید.

کابینت mdf ترک و خارجی شرکت کاراکابین

کابینت های MDF ایرانی:

ورقه های MDF ایرانی نیز زیبا و با کیفیت هستند و در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه میشوند. قیمت آنها تقریبا 2/3 قیمت ورقه های MDF ترک است. آشپزخانه ای که در تصویر زیر می بینید، با کابینت MDF ایرانی ساخته شده است.

کابینت MDF ایرانی

کابینت های MDF هایگلاس:

یکی از بهترین انواع MDF نوع هایگلاس آن است که بسیار زیبا و شیک است. البته شایعاتی هست که هایگلاس خش برمیدارد که البته حقیقت ندارد. قیمت MDF هایگلاس از MDF معمولی بالاتر است و تقریبا به دو برابر MDF ایرانی میرسد. عکس زیر نمونه ای از کابینت هایگلاس است.

کابینت mdf های گلاس

کابینت های تمام چوب:

یک متریال بسیار قشنگ و متاسفانه کمی گران برای کابینت، کابینت تمام چوب است. کابینت های چوبی به سبک کلاسیک همراه با کمد و بار توکار ساخته می شوند. بسیار زیبا هستند. البته هزینه کابینت چوب از MDF  و هایگلاس بیشتر است. به خصوص آنکه مدل های کابینت های چوبی اساسا متریال بیشتری استفاده می کنند.

کابینت های تمام چوب

کابینت های جزیره:

حتما با کابینت جزیره آشنایی دارید. کابینت جزیره را می توان از هر جنسی ساخت؛ چوب، mdf، هایگلاس و… کابینت جزیره برای آشپزخانه های با مساحت زیاد پیشنهاد می شود که اجاق گاز توکار و سینک را داخل جزیره قرار می دهند. ساخت این نوع کابینت به مراتب هزینه بالایی دارد. تصویر زیر نمونه ای از کابینت های جزیره است.

 کابینت جزیره

به اشتراک بگذارید: