استرداد کالا

استرداد کالا

اگر شما کالایی را خریداری کردید و از آن راضی نبودید با شرایط زیر میتوانید آن را به شرکت کاراکابین برگشت دهید (یا اصطلـاحا پس دهید). اما باید برای اینکار دلیل موجهی داشته باشید. دلایلی که بر طبق آن خریدار میتواند کالـا را برگشت دهد در زیر قید شده است:

 1. اگر فروشنده در مشخصات کالـا قید کرده باشد که خریدار مجاز به بازگردانی کالـا است و در صورتی که دلیل موجهی برای بازگردانی کالا وجود داشته باشد، در این صورت خریدار میتوانید کالـا را برگشت دهید. خریدار موظف است شرایط بازپس گیری کالا را مطالعه کند و در صورت احراز شرایط آن را باز پس دهد.

 2. برخی از فروشندگان در مشخصات کالـا قید میکنند که کالا را در هر شرایطی پس میگیرند. این نوع فروشندگان آنقدر از کالای خود مطمئن هستند که دلواپس برگشت خوردن کالا نیستند. در صورتیکه چنین کالایی را خریداری کردید میتوانید آن را برگشت دهید.

 3. اگر کالایی که دریافت کردید با آنچه که فروشنده در مشخصات کالا نوشته مطابقت نداشت میتوانید کالا را برگشت دهید. به طور مثال فروشنده ادعا کرده که کالا نو است اما کالـایی که به دست شما رسیده کارکرده است.

 4. اگر فروشنده کالا را مطابق با سفارش شما ارسال نکرده میتوانید کالا را برگشت دهید.

 5. اگر کالایی که به دست شما رسیده با تصاویری که از کالا در سایت قرار گرفته یکسان نبود میتوانید کالا را برگشت دهید.

 6. اگر کالا معیوب، آسیب دیده و یا غیرقابل استفاده بود و فروشنده این موضوع را در مشخصات کالا قید نکرده بود شما میتوانید کالا را برگشت دهید.

 7. اگر به علت بسته بندی نامناسب و مشکلات حمل و نقل و یا هر دلیل دیگری کالایی که به دست شما رسیده دچار آسیب و خسارت شد، مسوولیت آن به عهده فروشنده بوده و شما میتوانید کالا را برگشت دهید.

 8. اگر کالایی نو و آکبند باشد، طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی، خریدار تا 7 روز پس از خرید کالا میتواند بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل، کالا را برگشت دهد به شرطی که آن را از جعبه باز نکرده باشد و بسته بندی آن را تغییر نداده باشد. اما هزینه برگشت کالا بر عهده خریدار است.

 9. و اگر به هر دلیل منطقی و قانونی دیگری، فکر میکنید حق دارید کالا را برگشت دهید میتوانید نسبت به اینکار اقدام کنید.

نکات مهم

 • کلیه هزینه های ارسال و برگشت کالا، بر عهده فرد خاطی است که میتواند فروشنده یا خریدار باشد.

 • ملـاک قضاوت کاراکابین ،اطلـاعاتی است که در صفحه مشخصات کالا ذکر شده است. به طور مثال اگر در صفحه مشخصات کالا، ذکر شده باشد که کالـا نو است اما کالایی دست دوم برای خریدار ارسال شده باشد آنگاه خاطی فروشنده است.

 • برای اجتناب از تقلب، از زمان پرداخت وجه توسط خریدار، تا زمان اعلام رضایت خریدار، فروشنده نمی تواند کالای خود را ویرایش کند و یا مشخصات آن را تغییر دهد و یا تصاویر آن را دستکاری کند.

 • در صورت برگشت کالا، کاراکابین وجه دریافتی از خریدار را بدون کسر حتی یک ریال به حساب بانکی وی واریز خواهد کرد و کالا را مسترد خواهد نمود.

استرداد کالا ، بازپس دادن کالا ، پس دادن کالا، بازگرداندن ، پس آوردن ، جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود ، ارجاع دادن کالا

به اشتراک بگذارید: