آنچه باید در مورد ورق pvc بدانید؟

سازه های پی وی سی تاپکو  را به چه سطوحی می توان متصل نمود؟

گچ، اندود گچ و سیمان، وینیل، آجر، بتن و یا چوب. قالب های ما می توانند به هرکدام از سطوح بالا متصل شوند.

چگونه می توان سازه های پی وی سی تاپکو را برش داد؟

سازه های پی وی سی را می توان با استفاده از تجهیزات استاندارد پی وی سی برش داد. اگر از اره تاج دار استفاده می کنید، توصیه می کنیم از یک تیغ دندانه دار با 80 دندانه یا بیشتر استفاده کنید.

می توان از دلر بر روی ز پی وی سی تاپکو استفاده کرد؟

بله، سازه های پی وی سی تاپکو را می توان با دلرهای بادی نصب کرد.

چه نوع میخ هایی را می توان بر روی آنها استفاده کرد و یا اصلا باید آنها را میخ کرد؟

سازه های پی وی سی را می توان با میخ و یاچسب های ساختمانی نصب کرد. اگر از میخ استفاده می کنید از میخ های با پرداخت گالوانیزه برای مصارف خارجی و از میخ های پرداخت شده برای کاربردهای داخلی استفاده کنید. میخ های 30.5 cm رادر مرکز تقریبا با فاصله ی 1.9 از هر لبه قرار دهید.

می توانم از پیچ در سازه های پی وی سی استفاده کنم؟

بله. ما فلز ضد زنگ مانند پیچ گالولنیزه شده، ضد زنگ یا پوشش داده شده را برای مصارف خارجی توصیه می کنیم. مصارف داخلی هر نوع از آنها را می توان استفاده کرد.

می توان سازه را در اطراف دوش و یا وان حمام استفاده کرد؟

سازه های پی وی سی تاپکو ضد رطوبت هستند و به رشد کپک یا قارچ کمک نمی کنند.

می توان سازه های تاپکو را نزدیک شومینه نصب کرد؟

بله، سازه ی پی وی سی تاپکو می تواند در مکان هایی که دما بالا تر از 55°C یا (131°F)  نرود نصب کرد.

آیا قبل از میخ زدن باید مته کاری کرد؟

اگر محصول میخ کاری شده مانند صفحه ی فوم پی وی سی یا سازه پی وی سی در دمای 5°C یا (41°F) یا کمتر باشد مته کاری لازم است.

پی وی سی چیست؟

پی وی سی یک رزین ترموپلاستیک می باشد که یکی از پلاستیک های پراستفاده در جهان است. پی وی سی در دهه ی 1880به طور تصادفی اختراع شد. و از دهه ی 1920 مورد استفاده قرار می گیرد. در طول دهه ی 1950 مادامی که کاربردهای جدید پی وی سی ابداع می شدند، تولید در حجم زیاد آن نیز شروع شد.پی وی سی طیف گوناگون و متنوعی از وسایل را عرضه می کند و به طور قابل توجهی با شیوه ی زندگی مدرن که ما همه از آن لذت می بریم همکاری و کمک می کند. استفاده از پی وی سی به دلیل مزایای آن در صنعت ساخت و ساز محبوبیت زیادی پیدا کرده است مزایایی از قبیل استحکام فوق العاده وابسته به وزن، دوام، مقاومت در برابر آب و سازگاری و همه کاره بودن. محصولات ساخته شده از پی وی سی در مقابل تجزیه پذیری و آب و هوا مقاوم و عایق های مفیدی هستند. ویژگی های فیزیکی پی وی سی، آن را برای طیفی گسترده از کاربردها مناسب می سازد مانند کارهای زینتی، لب بند/لایه پوششی فیبری/فاسیا، عرشه کشی، کمر کشی در و پنجره، نرده کشی، کناره بندی، کفپوش، لوله ها، عایق سیم، چهارچوب پنجره، سقف سازی و دیگر کاربردها برای زیبا سازی.

آیا پی وی سی متخلخل با محیط زیست سازگار است؟

تمام محصولات تاپکو شامل محصولات متخلخل و سازه های پی وی سی 100% قابل بازیافت می باشند. مزایای بازیافت مواد سازنده ی پی وی سی عبارتند از کاهش مکان های دفن زباله و کاهش انرژی های متضمن برآن . از همه مهمتر اینکه بازیافت موجب صرفه جویی در انرژی می شود و آلودگی را می کاهد. این مهم می تواند به کم کردن سرعت تغییرات آب و هوای جهانی و دیگر مشکلات آب و هوایی ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی و در نهایت به کاهش رد پای ما در تولید کربن کمک کند. بازیافت پی وی سی کاهش سرعت پر شدن مکان های دفن زباله به محیط زیست کمک می کند. این امر میزان مکان های دفن زباله را کاهش داده و با مکان های دفن زباله کمتر می توان فضای بیشتری برای زراعت، زندگی و کار داشت.

آیا محصولات پی وی سی می توانند ارزان تر تمام شوند ؟

وقتی که قیمت محصولات پی وی سی مانند سازه های پی وی سی را نسبت به دیگر جایگزین ها می سنجیم مهم است که نه تنها قیمت فروش بلکه تمام هزینه های مستقیم و غیر مستقیم در طول دوره ی زندگی محصول و زمانی که که در پایان عمربه زباله تبدیل می شود را مورد بررسی قرار دهیم. هزینه های مستقیم عبارتند ازنگهداری و حفاظت از محصولات در طول چرخه زندگی آنها (مثلا نقاشی پنجره های چوبی) ویا تقاضای انرژی کمتر به سبب وزن پایین در حمل و نقل (مثلا در ماشین). یکی ازهزینه های غیر مستقیم در میان هزینه های دیگرعبارتست از ارزیابی هزینه کم کردن ضربه به محیط زیست به عنوان مثال با کم کردن نشر گازهای گلخانه ای. مطالعات متعددی هزینه های زندگی کامل محصولات پی وی سی و جایگزین های آن را مورد بررسی قرار داده اند. نتایج حاکی از این هستند که وقتی تمام هزینه های مستقیم و غیر مستقیم را در نظر بگیریم، در بیشتر موارد عمده کاربرد محصول، محصولات پی وی سی معمولا گزینه ی ارزان تری هستند. مطالعه ای که به منظور بررسی چند کاربرد عمده پی وی سی در سال 2001 برای دولت انگلستان انجام گرفت، اینطور نتیجه گرفت که، ” ظاهرا هزینه های چرخه ی زندگی پی وی سی در مقایسه با محصولات مشابه ساخته شده از مواد جایگزین، هزینه های قابل توجه پایین تری را شامل می شوند.”

چه چیزی پی وی سی متخلخل را مهم می سازد؟

پی وی سی به همه کاره بودن شناخته شده است که آن را قادر به پاسخگویی به نیازهای مختلف معماری مدرن می سازد. بسیاری از مناطق مسکونی و تجاری نیاز به ارتقاء و نوسازی دارند. این مناطق اغلب از چوب یا دیگر موادی استفاده می کنند که عمر کوتاهی دارند و بر اثر استفاده، آب و هوا و حشرات در معرض پوسیدگی و خرابی قرار می گیرند. برای بازسازی این مناطق می توان از پی وی سی متخلخل استفاده کرد که سبب افزایش طول عمر ساختمان ها می شود. پی وی سی متخلخل به عنوان جایگزینی برای چوب در مقابل آب و هوا، فساد، سایش، شوک و ضربه مقاوم است و در بیشتر پروژه های به خوبی طراحی شده تضمین می کند که بخش بزرگی از پی وی سی به کار گرفته شده می تواند در پایان عمر مفید خود مورد بازیافت قرار گیرد. پی وی سی متخلخل به دلیل همه کاره بودن، مقرون به صرفه بودن عمر طولانی و سابقه عالی در استفاده در حال جایگزینی تمام مواد ساختمانی سنتی از قبیل چوب، بتن و فلزات در بسیاری از کاربردها است. لطفا برای محصولات پی وی سی متخلخل مانند صفحه های فوم پی وی سی با ما تماس بگیرید.

پی وی سی متخلخل چگونه ساخته می شود؟

پی وی سی متخلخل همان پی وی سی است که با فشار از قالب رد شده و برای تبدیل به به یک فوم با هوادهی چگال کمتر هم زده شده است که در نهایت به یک ماده با ویژگی های کار و چگالی چوب کاج سفید منتج می شود. این محصول سبک تر و ارزان تر از پی وی سی جامد است. به دلیل این ویژگی ها پی وی سی متخلخل می تواند درست مانند چوب با وسایل نجاری معمول بریده شود،فرز شود وشکل داده شود. روند تولید پی وی سی متخلخل امکان ایجاد لبه های کنگره دار صاف و نرم را به ما می دهد. عمده ی پی وی سی متخلخل با رنگ تماما سفید تولید می شود و در حالیکه اصلا به رنگ کاری احتیاج ندارد، برای پرداخت رنگ و روغن محصولات توسط مشتریان کار را آسان می سازد. پی وی سی متخلخل جایگزینی ایده آل برای چوب است – شما در حال حاضر و در آینده کابردهای بسیار پی وی سی را می بینید. لطفا برای اطلاعات بیشتر راجع به صفحه های فوم پی وی سی با ما تماس بگیرید.

پی وی سی چگونه از طبیعت و منابع حفاظت می کند؟

پی وی سی، ترموپلاستیکی است ساخته شده از 57% کلر(مشتق شده از نمک صنعتی) و 43% کربن (که عمدتا از نفت/گاز از طریق اتیلن مشتق شده است.). پی وی سی نسبت به دیگر پلیمرها، کمتر به نفت خام یا گاز طبیعی که تجدید ناپذیر هستند وابسته است و از این رو بر خلاف پلاستیک هایی مانند PE, PP, PET و PS می تواند به عنوان یک منبع طبیعی حفظ و ذخیره پلاستیک در نظر گرفته شود. کلر استفاده شده به پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در مقابل آتش می دهد: زمانی که پی وی سی آتش می گیرد به دلیل خواص خود-خاموشی ماده همانطور که منبع آتش دور می شود شعله های آتش خاموش می شوند. لطفا برای اطلاعات بیشتر راجع به صفحه های فوم پی وی سی با ما تماس بگیرید.

چه فرآیندهایی برای ساخت پی وی سی تاپکو مورد استفاده قرار می گیرد؟

صفحه/ورق فوم پی وی سی تاپکوبا استفاده از اکستروژن فوم سلوکا، اکستروژن فوم شبه-سلوکا و اکستروژن فاقد پف ساخته می شود تا بتواند برای رفع نیازهای کاربردی، صفحه ی فوم سخت، فاقد پف پی وی سی و سلوکا را تولید کند در حالی که رقبای ما تنها به ارائه محصولات فوم فاقد پف پی وی سی و شبه-سلوکا قادر می باشند.

آیا باید صفحه ی فوم پی وی سی تاپکو را رنگ کرد؟

صفحه ی فوم پی وی سی تاپکو به رنگ شدن نیازی ندارد اما می توانید با توجه به نیاز خود آن را رنگ کنید. (به قسمت “چگونه رنگ کنیم؟” مراجعه کنید، لطفا از صفحه ی “نصب و تمیز کردن” بازدید نمایید.)

صفحه/ورق فوم پی وی سی تاپکوچه کاربردهایی دارد؟

صفحه ی فوم پی وی سی تاپکو می تواند برای ساخت وساز، تبلیغات، اثاثیه منزل، کابینت حمام، کابینت آشپزخانه، لوازم دریا نوردی، و هرکار پیچ و مهره ای یا کاربردهای صنعتی در جاییکه چوب استفاده می شود مورد استفاده قرار گیرد.پتن علاوه بر دیگر محصولات، محصولات جانبی صفحه های فوم پی وی سی مانند سازه های پی وی سی را نیز تولید می کند. لطفا از صفحه ی فهرست محصولات بازدید نمایید.

صفحه ی زینتی پی وی سی چگونه با صفحه ی زینتی مرکب و صفحه ی زینتی فیبری فشرده مقایسه می شود؟

هر دو ماده عوامل انقباض و انبساط مشابهی دارند و هر دو را می توان رنگ کرد. با این حال تولید کنندگان صفحه ی زینتی مرکب و صفحه ی زینتی فیبری فشرده تنها اتصالات لب به لب را توصیه می کنند. این امر مانع از اخفای فاصله ها به هنگام انبساط مواد می شود. وقتی که صفحه ی زینتی مرکب و صفحه ی زینتی فیبری فشرده در کارگاه اصلاح و موزون می شوند مقاومت خود را در برابر آب از دست می دهند و حتی اگر هم که درست نصب شوند متورم می شوند و یا باد می کنند. اگر چه ممکن است هزینه ی صفحه ی زینتی مرکب کمتر باشد اما کارایی آن کمتر از حد مطلوب است و در دراز مدت می تواند سبب هزینه های بیشتری شود. تاپکو به عنوان صادر کننده سازه های پی وی سی در ایران، نه تنها می تواند محصولات سازگار با محیط زیست تولید کند بلکه اطلاعات مفیدی راجع به نگهداری و مراقبت از محصول را نیز فراهم می کند.

چگونه پی وی سی و پلی پروپلین قیاس می شوند؟

پی وی سی فوم دارای ظاهری درست مانند چوب است که در هر دو نوع صاف و دارای زبری چوب موجود است. به کار گرفتن لایه ای از رنگ به روی آن اثر ضربه های قلم مو را به آن می افزاید و ظاهری درست مانند چوب را به صفحه ی زینتی می دهد. پلی پروپلین دارای رنگ و روغنی است که به آن براق بودن اندکی را می بخشد. پلی پروپلین برای رنگ پذیری نیاز به آماده سازی بخصوصی دارد. پی وی سی برای این منظور خاص احتیاج به سامان دهی دارد. در فرزکاری پلی پروپلین قالب گیری شده نمی توان آن را برای زمینه های مختلف صفحه ی زینتی کرد و از کار درآورد. پلی پروپلین انعطاف پذیری پی وی سی را از خود نشان نمی دهد. برای هر گونه اطلاعات در مورد سازه های پی وی سی لطفا برای ارتباط با ما احساس راحتی کنید.

چرا صفحه ی زینتی تاپکو جایگزینی ایده آل برای صفحه ی زینتی چوب است؟

خانه ای که با صفحه ی زینتی چوب ساخته شده است باید هر5 تا 10 سال رنگ شود قبل از آنکه از هم بپاشد و هرکسی از رنگ کاری لذت نمی برد. این کار کاری وقت گیر است که اگر را هم برای انجام این کار استخدام کنید می تواند گران هم تمام شود. برای حل این مشکل گونه هایی از صفحه ی زینتی برای کاربردهای خارجی وجود دارند که احتیاج به مراقبت کمی دارند و نمی پوسند. از آنجاییکه صفحه ی زینتی تاپکو از پی وی سی ، ماده پلاستیکی ارجح برای صنعت ساخت و ساز ساختمان، ساخته شده قوی و با دوام اما سبک و آسان برای نصب است. صفحه ی زینتی تاپکوغیر سمی، قابل بازیافت و خود-خاموش است. نمی پوسد، تاب برنمی دارد و لایه لایه یا گود نمی شود. همچنین این محصول غیر قابل نفوذ در برابر نمک ها، حشرات و بسیاری از مواد شیمیایی از جمله برخی از اسیدها است. لطفا برای اطلاعات بیشتر راجع به صفحه ی صفحه ی زینتی پی وی سی، سازه های پی وی سی برای دکوراسیون، با پتنتک تماس بگیرید.

چرا از صفحه/ورق فوم پی وی سی استفاده کنیم؟

پی وی سی به عنوان یک ماده پلاستیکی پیشرو در بازار ساختمان سازی برای ساخت پنجره ها، لبه کشی، کف پوش و لوله های بادوام تر و مقرون به صرفه مورد استفاده قرار می گیرد.صفحه فوم پی وی سی نسبت به مواد جایگزین دیگر به مراقبت کمتری احتیاج دارد، بیشتر دوام می آورد، بیشتر کار می کند و خانه های با کیفیت را مقرون به صرفه تر می کند. صفحه ی فوم پی وی سی ظاهر و کارکردی همانند چوب دارد اما بسیار با دوام تر از چوب است. با استفاده از صفحه ی فوم پی وی سی شما می توانید بدون نیاز به مراقبت مداوم همان سبک سنتی را داشته باشید. محصولات سازه های پی وی سی در شرکت ما نیز در دسترس هستند. بازدید شما را خوش آمد خواهیم گفت.

 

به اشتراک بگذارید: